Instruktor

Wspin

Jako młody chłopak w wieku 14 lat (2002 r), zostałem „zarażony” wspinaczką, przeszedłem przeszkolenie na sztucznej ściance i tak zaczęła się ta przygoda… Od początku zacząłem wyjeżdżać w skały z kumplami ze ścianki. Najpierw wspin z liną w wapieniu w Rzędkowicach, Podlesicach, później bouldering w piaskowcu w Ciężkowicach i Hejszy. Poznałem też granitowe wspinanie w Sokolikach i Rudawach Janowickich.

Jednak dopiero na zachodnich ścianach Europy poczułem smak prawdziwych dłuugich dróg, tarcia na sportowych drogach, łez po porażce i szczęścia po skończonej drodze ;).

Podczas liceum, studiów poznałem kilka ciekawych wspinaczkowych zakątków Europy: Gorges du Tarn we Francji; Sperllongę we Włoszech; El Chorro, Rodellar i Majorkę w Hiszpani; Portland w Anglii. Tknąłem także wapień u sąsiadów zza zachodniej granicy na Frankenjurze.

Na prawdziwych wielowyciagowych drogach miałem okazję powspinać się w sławnym Verdon we Francji oraz na klifach w Sperlondze.

Największe trudności dotychczas pokonanych przeze mnie dróg wspinaczkowych: – Toma castanazo 7a+ OS, – Coco loco 7a+ OS, – Akelarre 7c + PP (Hiszpania, Rodellar).

Doświadczenie instruktora

Doświadczenie instruktora zacząłem gromadzić w momencie, gdy podczas wyjazdów wspinaczkowych zabierałem ze sobą moją rodzinkę. Należało wówczas wyjaśnić, po co ta uprząż, karabinki, lina, węzeł itd. Zaświtało mi w głowie, że w sumie sprawia mi to niezłą frajdę i postanowiłem zdobyć uprawnienia państwowe Instruktora Wspinaczki Sportowej. Wiedza przekazana na kursie i później w trakcie unifikacji instruktorskiej (AKG Łódź) pozwala mi robić to, co bardzo lubię - uczyć Was, dzielić się tą wyjątkową pasją i przebywać w skałach :).

Obecnie

Obecnie, ze względu na charakter pracy w zawodzie inżyniera budownictwa, jestem w stanie zaoferować Ci kurs w skałach na drogach ubezpieczonych 2 x 2dni (sob-nd) na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w cenie 450zł. Jest to cena za pełne 4 dni szkolenia w skałach. Jeśli chodzi o termin, to jest wspólnie do ustalenia, z tym że min. 2 osoby wymagane są tego by kurs się odbył.

Serdecznie zapraszam,

Instruktor Wspinaczki Sportowej
Wojciech Kujawski

 

Wojciech Kujawski
Instruktor Wspinaczki Sportowej